Mečból

Autor: Jozef Molnár | 3.1.2011 o 10:00 | Karma článku: 4,00 | Prečítané:  537x

Imro Tumidaj bol známym tenisovým trénerom. Vychoval nejedného viac či menej úspešného takmer reprezentanta. Jeho kariéra tenisového trénera začala pred pár rokmi, keď vyhral okresný tenisový turnaj „Ladmovský mečbol“.

Vtedy si ho všimol Toni T. prezývaný aj „Bon Jovi". Bol to miestny zbohatlík. A ako sa sám rád chválil - „mal love, lebo mu vyšiel len jeden kšeft s pozemkami. Niekde vo Veľkom Svalkove. Vtedy Toni prišiel za Imrom:

„Urob mi zo syna Kučeru. Abo Hrbatého, alebo Agásiho. Nech je z neho majster."

Imro poznal slovo „Čelindž" a vedel, že to znamená „výzva". Tak sa tej výzvy chopil. Prečítal dve knihy o tenise. Prvá sa volala „Tenis - hra gentlemanú",  bola z roku 1939 a napísal ju Otakar Vteřinka. Druhá kniha bola z roku 1976, vydalo ju vydavateľstvo Šport a volala sa - „Jak prášit forhendem a bekhendem tesně nad síť - Ivan Kurička a kolektiv".

Imra ale hnevalo, že nevedel presne kto je Kučera, Hrbatý alebo Agasi. Poradil si ale: na prvom tréningu malého Toniho juniora vzal so sebou domov a urobil mu na vlasoch nátačky. „Na tu máš, Kučeru!." Keď ale žena na neho podozrivo zazerala, tušil, že to asi nebude ono. Napadlo ho, že vezme hrable a šupne mladému štyri - päť po krížoch - a bude Hrbatý... To by asi tiež nebolo ono - tak vzal nožnice, ostrihal ho do hola - ta dá: André Agassi osobne! Vlasy nikde. Ale podobal sa dosť. Imro sa neskutočne tešil, že je po ňom niečo vidieť. O niečo menej sa ale tešil Toni T. starší keď zbadal svojho syna. Bol to Imrov prvý, ale aj posledný tenisový tréning.

 

Mimochodom, spolu s Imrom Tumidajom blahoželáme Dominikovi Hrbatému k narodeniu dcérky a prajeme jej veľa zdravia, lásky a radosti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci majú stále móresy sedliakov. Chcú bývať vo vlastnom

Vlastniť dom nie je pre Nemca status bohatstva. Skôr sa pozerá na to, či mu vlastné bývanie nebude na príťaž.

KULTÚRA

Ako súdili najväčších nacistických vrahov

Pred 70 rokmi si vypočili nacistický lídri rozsudok v najsledovanejšom procese v dejinách.

PLUS

Hviezdoslavov Kubín bol hrôza, ale pekne zarecitovaná

Zaujíma to po šesťdesiatich rokoch ešte niekoho?


Už ste čítali?