Turecká kauza - za zmarením je Süpürman!

Autor: Jozef Molnár | 12.1.2011 o 11:00 | Karma článku: 3,01 | Prečítané:  445x

Vyšetrovanie Interpolu vnieslo do Tureckej kauzy zaujímavý zvrat – za zmarením dlho pripravovanej protidrogovej akcie je Süpürman – turecký hrdina, podobný tomu americkému Supermanovi.

 

Turecký vyšetrovatelia s hanbou priznali, že za zmarením nie sú ich nepodplatiteľné policajné zložky, ale akýsi miestny hrdina v červených slipoch a plášti. Hovorí si Süpürman. Neraz ho videli miestny obyvatelia ako letí ponad Bospor nadzvukovou rýchlosťou.

„Vždy nám pomáhal, takmer nič sme nemuseli robiť", hovorí kapitán Istanbulskej polície Hakan Türken a dodáva: „len tak sme vegetili, fajčili fajky a zločinnosť v Turecku klesla na dva trestné činy za posledný polrok. Nikto nevie, kde sa zjaví, tak radšej nikto nekradne, nepodvádza, nekorumpuje, neznásilňuje. Militantné skupiny dokonca celkom odišli z krajiny."

O Süpürmanovi sa veľa nevie, ale podľa tureckého bulváru by mohlo ísť v civile o predavača kobercov Abdullaha Karpeta.

 

Süpürman nedávno poslal do Istanbulského denníka Istanbul Daily Planet list s ospravedlnením, že nechcel zmariť policajnú akciu. V liste uvádza, že z výšky 5600 metrov zo vzduchu pozoroval podozrivý kamión už od hraníc s Bulharskom. Niečo sa mu nezdalo - kamionista raz prekročil rýchlosť o 2 kilometre za hodinu, tak spozornel. Blízko Istanbulu na parkovisku v noci vymenil príves za iný príves, v ktorom sa nachádzali menštruačné vložky smerujúce na poľský trh. Náves, ktorý smeroval do Turecka a bol vraj sledovaný políciou vzal a vysypal do mora. Českému vodičovi kamióna nechal na palubnej doske 5000 Euro. Podľa listu do novín miestneho hrdinu mrzí, že musel vodič kamióna stráviť Vianoce v Tureckom väzení, ale osobne mu tam doniesol kúsok tureckého medu.

 

Nie je to prvý trapas Süpürmana - v minulosti sa mu už totiž stalo, že sa nechal oklamať - s vedomím, že pomáha pri rekonštrukcii historického zámku sám nosil materiál a staval zámoček podnikateľovi na južnom Slovensku. Takto ho postavil za necelé dva mesiace. S prácou bol veľmi spokojný. Len nerozumel, prečo postavili železnicu vedľa historickej kultúrnej pamiatky.

 

Ale ako Süpürman na konci listu do denníka uvádza, citujeme:

„...ak nebudem dobre zaplatený super hrdina, budem robiť chyby ako obyčajný super hrdinovia."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Danko riadi stranu ako autokrat, hovorí bývalý okresný predseda SNS

Bývalý okresný predseda SNS Patrik Zvonár vystúpil z SNS potom, ako ho vedenie strany odvolalo bez udania dôvodu.

KOMENTÁRE

Susedia ich nechcú. Ani vtedy, keď sú to poriadni ľudia

Odťahujú sa od nich. Stále začínajú odznova.


Už ste čítali?