Turecká kauza - za zmarením je Süpürman!

Autor: Jozef Molnár | 12.1.2011 o 11:00 | Karma článku: 3,01 | Prečítané:  448x

Vyšetrovanie Interpolu vnieslo do Tureckej kauzy zaujímavý zvrat – za zmarením dlho pripravovanej protidrogovej akcie je Süpürman – turecký hrdina, podobný tomu americkému Supermanovi.

 

Turecký vyšetrovatelia s hanbou priznali, že za zmarením nie sú ich nepodplatiteľné policajné zložky, ale akýsi miestny hrdina v červených slipoch a plášti. Hovorí si Süpürman. Neraz ho videli miestny obyvatelia ako letí ponad Bospor nadzvukovou rýchlosťou.

„Vždy nám pomáhal, takmer nič sme nemuseli robiť", hovorí kapitán Istanbulskej polície Hakan Türken a dodáva: „len tak sme vegetili, fajčili fajky a zločinnosť v Turecku klesla na dva trestné činy za posledný polrok. Nikto nevie, kde sa zjaví, tak radšej nikto nekradne, nepodvádza, nekorumpuje, neznásilňuje. Militantné skupiny dokonca celkom odišli z krajiny."

O Süpürmanovi sa veľa nevie, ale podľa tureckého bulváru by mohlo ísť v civile o predavača kobercov Abdullaha Karpeta.

 

Süpürman nedávno poslal do Istanbulského denníka Istanbul Daily Planet list s ospravedlnením, že nechcel zmariť policajnú akciu. V liste uvádza, že z výšky 5600 metrov zo vzduchu pozoroval podozrivý kamión už od hraníc s Bulharskom. Niečo sa mu nezdalo - kamionista raz prekročil rýchlosť o 2 kilometre za hodinu, tak spozornel. Blízko Istanbulu na parkovisku v noci vymenil príves za iný príves, v ktorom sa nachádzali menštruačné vložky smerujúce na poľský trh. Náves, ktorý smeroval do Turecka a bol vraj sledovaný políciou vzal a vysypal do mora. Českému vodičovi kamióna nechal na palubnej doske 5000 Euro. Podľa listu do novín miestneho hrdinu mrzí, že musel vodič kamióna stráviť Vianoce v Tureckom väzení, ale osobne mu tam doniesol kúsok tureckého medu.

 

Nie je to prvý trapas Süpürmana - v minulosti sa mu už totiž stalo, že sa nechal oklamať - s vedomím, že pomáha pri rekonštrukcii historického zámku sám nosil materiál a staval zámoček podnikateľovi na južnom Slovensku. Takto ho postavil za necelé dva mesiace. S prácou bol veľmi spokojný. Len nerozumel, prečo postavili železnicu vedľa historickej kultúrnej pamiatky.

 

Ale ako Süpürman na konci listu do denníka uvádza, citujeme:

„...ak nebudem dobre zaplatený super hrdina, budem robiť chyby ako obyčajný super hrdinovia."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Verejný nepriateľ Soros. Ako Orbán decimuje kritikov a ničí mimovládky

Maďarský premiér si spravil agendu z útokov na migrantov, médiá aj zahraničné organizácie. Vzoprieť sa mu vie málokto.

KOMENTÁRE

Maďari sa už inak ako smiechom brániť nevedia

Antiorbánovský front sa ocitol v situácii, keď vysvetľovanie stratilo význam.


Už ste čítali?