Gang dôchodcov okrádajúci dôverčivých mladých ľudí

Autor: Jozef Molnár | 17.1.2011 o 18:00 | Karma článku: 4,97 | Prečítané:  724x

Médiá nás takmer dennodenne informujú o prípadoch, keď podvodníci okradnú dôverčivého dôchodcu a vezmú mu jeho celoživotné úspory. Je tu ale prípad, ktorý by nikto nečakal – gang dôchodcov okráda dôverčivých mladých ľudí.

Množia sa totiž prípady, keď seriózne vyzerajúci dôchodca zazvoní pri dverách bytu nič netušiacej mamičky na materskej, alebo pri dverách dlhodobo nezamestnaného mladého muža a vydáva sa za pracovníka plynární alebo elektrární. Využije situáciu a prehliadne si byt. Väčšinou presvedčia nič netušiaceho majiteľa bytu, že je potrebné zaplatiť nedoplatok na mieste, priamo im. Ale používajú aj iné finty - v jednom z domov v obci Klzké Bundáše použili lesť - mladého muža, nezamestnaného Jána E., poprosili dvaja dôchodcovia o pohár vody. Jeden z nich v kuchyni hltal dúšky ponúknutej vody Evian, kým druhý prezrel skrinky a odcudzil z nich majiteľovi niečo vyše 3500 €. „Vzali mi všetko, čo som mal našetrené. Tie peniaze mali ísť sprostredkovateľovi práce do Talianska. Mal som zaplatiť vopred, samozrejme bez záruky, že budem mať prácu. Ale čo už," smutne hovorí oklamaný Ján.

Gang dôchodcov naposledy vyčíňal na internátoch v Mlynskej doline.

Poslednou známou fintou dôchodcov - podvodníkov je, že zahrajú divadielko s potrebou požičať im na operáciu šedého zákalu. Dôverčivý mladý človek im požičia toľko, koľko má pri sebe. Dôchodcovia sľúbia, že požičané hneď ako dostanú dôchodok,  vrátia. Nechajú na seba kontakt na mobilný telefón a dokonca sa preukážu aj kartičkou poistenca. Málokto s srdcom na správnom mieste povie nie...

„Polícia neustále upozorňuje na podobné prípady, no vždy sa nájde niekto, kto naletí. Gang je dobre organizovaný. Používajú viacero mobilov s rôznymi sim kartami. Vozia sa len na drahých autách. Vyzerajú na prvý pohľad šťastní a bohatí, tak ako ostatní dôchodcovia u nás. Preto je veľmi ťažké ich odlíšiť od bežných dôchodcov," doplňuje hovorca polície.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poznali Gauliedera. Vylučujú, že by spáchal samovraždu

Gaulieder mal u seba dokumenty, ktoré by boli aktuálne, keby sa zrušili Mečiarove amnestie, tvrdí poslanec Ján Budaj (OĽaNO).

KOMENTÁRE

Kto čelí zlu, nech sa pripraví na najhoršie

Nad mnohými úmrtiami sa vznáša otázka: Komu prekážali?

EKONOMIKA

Nevyhovujúce brazílske mäso našli aj v slovenských obchodoch

Nedostatky sú v 17 druhoch potravín.


Už ste čítali?