Výsledky MS v hokeji budú tipovať Pásavky zemiakové

Autor: Jozef Molnár | 24.1.2011 o 15:00 | Karma článku: 2,40 | Prečítané:  460x

Organizátori blížiacich sa MS v hokeji nazaháľajú. Nechcú nič nechať na náhodu.  V rámci PR chcú spopularizovať a spropagovať podujatie na celom svete osvedčenou metódou. Tipovaním výsledkov zápasov nejakým zvieratkom, ktorým sa minulý rok počas MS vo futbale preslávila chobotnica Paul. Vybrať, kto bude tipovať výsledky na Slovensku a bude mať možnosť ukázať sa vo všetkých televíznych správach staníc, ktoré nemajú čo vysielať, nebolo vôbec jednoduché. Nakoniec to vyhrali mandolínky chovateľa Imra Tumidaja. Áno, pásavka zemiaková, takzvaná mandolínka bude tipovať, ako sa skončia jednotlivé zápasy majstrovstiev sveta.

 

Organizátori si dali na výbere skutočne záležať. Najali si poradenskú agentúru, ktorá z Eurofondov odporučila, koho nevybrať. Hneď na to si najali tú istú agentúru, ktorá využila Eurofondy a za tie spustila nadnárodný projekt, ktorým vyzvala uchádzačov, aby si cez ich agentúru vypracovali projekt, vzali Eurofondy a tak sa prihlásili do verejnej súťaže. Agentúry, ktoré sa prihlásili, vypísali súťaže a výbery na tipérov.

Prihlásil sa kde - kto. Napríklad Ján Renok, prezývaný kvôli výraznému konskému ksichtu Žán Renó. Je to ten Žán Renó, voziaci sa na automobile Das Auto s volantom vpravo, ktorý sa minulý rok postaral o škandál na ministerstve práce. Ako uchádzač o zamestnanie žiadal o príspevok na začatie podnikania z Eurofondov na otvorenie masážneho salónu, tzv. bordelu. Dokonca ho chcel prevádzkovať ako chránenú dielňu. Takmer by ho bol dostal, nebyť úradníka, ktorý našiel v jeho projekte chybu a projekt zamietol. Chybou bolo mäkké „i" v slovách „masážni salón." Ján Renok sa ako majiteľ dvoch nemeckých ovčiakov s menami Ariel a Persil tiež zúčastnil výberu. Ale neuspel. Keďže porotu nepresvedčilo tipovanie štýlom - výhra domácich - jeden vlčiak hryzie do krku, výhra hostí - zahryznú sa obaja...

Prihlásil sa kde, kto. Napríklad majiteľ tchora s menom Macaulay Culkin, reagujúci tiež na meno Kevin. Alebo majiteľ býka Ďoďa, ktorý presviedčal, že jeho plemenný býk je istota, nie len v tipovaní. Neuspel, žiadal na predvedenie každého tipu novú kravu.

Prihlásili sa aj všelijaké veštice - napr. veštica Brigita, veštica Oxana, veštica Gita a podobne. Jedna veštila z kávovej usadeniny, druhá z termixu, tretia z hlienu z krku, iná zase študovala ochlpenie na ruke. Prišli prútikári, mystici, jasnovidci a podobní. Všetci neuspeli. Veľmi trvali na tom, že sa porota musí najprv s ich veštbou stotožniť a uveriť.

Nakoniec porotu presvedčili 4 mandolínky chovateľa Imra Tumidaja v krabičke od Ramy. Možno aj preto, lebo jeho agentúra Tumidaj Advrtiz bola organizátorom výberu. Porotu ale vraj najviac presvedčil spôsob, ktorým mandolínky tipujú. Tumidajove pásavky nie len že tipujú výsledok:  víťaz domáci (mandolínky v pravej časti krabičky), alebo víťaz hostia (mandolínky v ľavej časti krabičky), ale dokonca aj remízu - a to choreografiou na hit Poupata od Michala Davida v strede krabičky od Ramy.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Verejný nepriateľ Soros. Ako Orbán decimuje kritikov a ničí mimovládky

Maďarský premiér si spravil agendu z útokov na migrantov, médiá aj zahraničné organizácie. Vzoprieť sa mu vie málokto.

KOMENTÁRE

Maďari sa už inak ako smiechom brániť nevedia

Antiorbánovský front sa ocitol v situácii, keď vysvetľovanie stratilo význam.


Už ste čítali?