Türk tülünolü club (Klub tureckej telenovely)

Autor: Jozef Molnár | 28.1.2011 o 17:10 | Karma článku: 6,25 | Prečítané:  693x

Turecká TV produkcia zasiahla už aj Slovensko. Po veľkom úspechu v Macedónsku, Albánsku a Azerbajdžane turecká distribučná spoločnosť „Türk tele biz, ltd“ prinesie na naše obrazovky nekonečný seriál Süpürman.

 

Po tom, ako sa Süpürman priznal k tomu, že má prsty v Tureckej kauze (viď príspevok „Turecká kauza - za zmarením je Süpürman"), začína byť známy aj na Slovensku. Za možnosť, byť na obrazovkách našich televízií, môže ďakovať hlavne svojim kolegom z „Türk tülünolü club" (Klub tureckej telenovely). Tí neváhali a zahrali životné úlohy v telenovele, ktorá preslávila tureckú nielen kinematografiu.

Süpürmana - neohrozeného, lietajúceho hrdinu v červených slipoch, si v dennom seriály zahrá Hakun Terkestü, prezývaný aj turecký Vin Diesel. Je známy z viacerých viac či menej úspešných filmov - napríklad Star Türk - obdoba Star treku, odohrávajúca sa na lodi Enterpruüüs a sledujúca slávne turecké bitky v dejinách. Slávnym sa stal ale hlavne vďaka úlohe vo filme Pretty Carihrad woman - v tureckom cover amerického filmu. V tomto filme hrá osmana, ktorý si v 15. storočí hľadá cestu Carihradom. Keď zablúdi, spýta sa zamestnankyne háremu na cestu. Strávia spolu noc a zamilujú sa. Nechýbajú krivé šable a odťaté, na kôl napichnuté hlavy. Veľkú obľubu si získal Hakun Terkestü aj vďaka seriálu Dr Hoüüse - v ňom stvárnil doktora s nezvyčajnými liečebnými, niekedy až s morbídnymi, metódami. Filmových kritikov si ale získal vďaka role v menej známom kúsku - tureckom cover filmu No country for old men - v Turecku natočenom „No country for Türk men". V tomto filme si zahral tureckého prisťahovalca, žijúceho neľahký život predajcu kradnutých mobilov v Nemecku. Za túto rolu získal cenu tureckého Omurmana.

Režisérom seriálu Süpürman je Erkan Hadžibedrum, prezývaný tiež „Turecký Skorsisi".

Seriál Süpürman bude vysielať už čoskoro každá slovenská televízia, keďže ho všetky kúpili kvôli jeho nízkej cene. Vysielať ho bude vraj aj športová Trojka. Miesto repríz Hokejovej 80ky.

Na Slovensku vraj vzniká domáca podoba obľúbeného seriálu 1000 a jedna noc. Produkuje ho Tumidaj Advertiz z peňazí z eurofondov. Ide o seriál, v ktorom si pomocný brusič Štefan Zlezzomňa musí požičať na splátku pôžičky, ktorú si vybavil s perfektným, 38 % úrokom od nebankovej inštitúcie. Keďže toľko peňazí v danom mesiaci nemá a šéfovia mu nechcú dať zálohu, ponúkne sa sústružníčka Hanková, že mu potrebné peniaze dá. Ale s podmienkou, že s ňou strávi noc. Ako vraví producent, scenárista, režisér, jimmy jib, catering a šofér v jednej osobe Imro Tumidaj: „Viem, že taká story tu už bola. Ale na slovenskej malosti a naivite sa dá vždy krásne stavať..."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Verejný nepriateľ Soros. Ako Orbán decimuje kritikov a ničí mimovládky

Maďarský premiér si spravil agendu z útokov na migrantov, médiá aj zahraničné organizácie. Vzoprieť sa mu vie málokto.

KOMENTÁRE

Maďari sa už inak ako smiechom brániť nevedia

Antiorbánovský front sa ocitol v situácii, keď vysvetľovanie stratilo význam.


Už ste čítali?